jak się zdrowo odżywiać?

Różniaste różności!
muśka

jak się zdrowo odżywiać?

Post autor: muśka »

co robicie żeby się zdrowo odzywiać?? Staram się małymi kroczkami wprowadzać nowe zmiany, unikam słodyczy, zaczęłam tez pić soki warzywne, bardzo dobre ma tarczyn, wielowarzywny i pomidorowy to otatnio piję na zmiane :D kupuę czesciej makaron pełnoziarnisty
Jola K.S.

Re: jak się zdrowo odżywiać?

Post autor: Jola K.S. »

Moim zdaniem trzeba to robić stopniowo, bo gwałtowne zmiany nigdy nic dobrego nie dają. To jest tylko chwilowy zryw, a potem stopniowa rezygnacja, bo zaczyna się robić pod górkę. Sama próbowałam wielu diet i wiem, że najskuteczniejsza jest taka, która polega na powolnym, ale systematycznym wprowadzaniu zmian. Sięgałam po różne suplementy, diety pudełkowe, witaminy itp. Niestety, tabletka to nie magiczny sposób na zdrowie. Obecnie korzystam z porady pani ze sklepu zielarskiego, która doradza mi w kwestii wyboru produktów. Stosuję napary ziołowe, dobrej jakości orzechy i ziarna i ostatnio również produkty pszczele. Chyba najbardziej polubiłam się z pierzgą, choć wcześniej w ogóle o niej nie słyszałam. Trochę informacji o różnych produktach pszczelich znajdziesz tutaj: https://rozowyulik.pl. No ale do rzeczy. Mój znajomy powiedział, że nie należy przesadzać z tzw. zdrową żywnością zza granicy, bo okres i warunki transportu takich warzyw czy owoców pozostawia wiele do życzenia. Dlatego niemal całkowicie z nich zrezygnowałam na rzecz produktów lokalnych. Fajne jest to, że taka sezonowość super działa u mnie na ogólne samopoczucie. Są okresy tzw. głodówki, a są tez okresu dostatku świeżych owoców i warzyw. Moim zdaniem to chyba najlepszy rodzaj diety (o ile można to tak nazwać). Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to są kanały na youtube poświęcone tej tematyce i można sporo ciekawych rzeczy się dowiedzieć. Takie informacje pomogą ułożyć dobrą dietę. No i warto uprawiać własne zioła, zwłaszcza miętę, szałwię lekarską i oregano - fenomenalnie wpływają na ogólne samopoczucie.
pleżer

Re: jak się zdrowo odżywiać?

Post autor: pleżer »

Jak wygląda podawanie witaminy d i jak wydaje Wam się, że warto to ogólnie jakoś rozważyć? U mnie na przykład niejeden dylemat ma to do siebie, że jednak podawanie takich elementów jest ważne. Co wy na to? Jakie macie informacje dla mnie w tym względzie ?
wąski

Re: jak się zdrowo odżywiać?

Post autor: wąski »

Ostatnio rozważałam, jaki suplement wybrać, i znalazłam coś takiego jak Neoglandyna. Zainteresowało mnie bogactwo zawartych w niej kwasów tłuszczowych. Uważam, że kwasy omega 3 i 6 z pewnością będą miały pozytywny wpływ na mój organizm, ponieważ z pewnością mam ich niedobór.
ODPOWIEDZ