Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Wątek o tym, jak zaplanować podróż autem, o czym pamiętać przy pakowaniu, czego unikać.
Awatar użytkownika
Cazoj
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:06

Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: Cazoj »

Dużo podróżuje po Europie, głównie południe, czasami Bałkany. Jakie dobrać opony na takie trasy i różne nawierzchnie. Myślałem o całorocznych żeby nie bawić się w przekładki, do tego jak najbardziej wytrzymałych. Co sądzicie o Geolandarach od Yokohamy? Zdałyby egzamin?
Awatar użytkownika
tormundmilk
Posty: 441
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:52

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: tormundmilk »

Moim zdaniem naprawdę bardzo dobre opony ma firma Yokohama. Są bardzo bezpieczne i mają dobrą drogę hamowania. Sterowność podczas jazdy jest bardzo dobra, co moim zdaniem powinno się przekładać na dobrą przyczepność i stabilizację podczas jazdy. Osobiście zainteresowany jestem Yokohama BluEarth-4S AW21. Co uważacie o takich oponach, możecie polecić coś ciekawego?
Awatar użytkownika
UniroyalOnlineExpert
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:55

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: UniroyalOnlineExpert »

Dzień dobry,
uważam, że lepszym rozwiązaniem, szczególnie w naszej strefie klimatycznej – ciepłe lata i często mroźne zimy, będzie wybór opon dostosowanych do konkretnej pory roku, a co za tym idzie szczególnych warunków pogodowych. Na zbliżającą się zimę polecam oponę MS plus 77 https://www.uniroyal.pl/samochod/opony/ms-plus-77 idealnie sprawdzającą się na mokrych nawierzchniach. Dzięki niej odczują Państwo większy komfort jazdy, nawet na śniegu i lodzie.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Konsultant marki Uniroyal
Awatar użytkownika
Rannyptaszek
Posty: 25
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:13

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: Rannyptaszek »

ja wolę letnie i zimowe osobno :)

niszczenie dokumentów chorzów
Awatar użytkownika
Diana
Posty: 411
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: Diana »

A co sądzicie o oponach Run Flat? Czy ktoś z Was ma może takie opony w samochodzie? Jeśli nie wiecie, co to takiego, to na stronie http://galoo.pl/opony-run-flat-czym-one-sa/ zostały one dokładnie opisane. Polecam w wolnej chwili sobie trochę na ten temat poczytać ;)
Awatar użytkownika
Amelka79
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2019, 17:07

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: Amelka79 »

Opona wielosezonowa nigdy nie dorówna swoimi właściwościami dobrym oponom czy to letnim czy zimowym. Wedle powiedzenia: jeśli coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego!
Awatar użytkownika
madame
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: madame »

Ja przekonałam się ostatnie, że każdą oponę można uszkodzić. Musiałam na coś wjechać bo rozerwałam jedną z opon na tyle poważnie, że nie było mowy o dalszej jeździe. Nie miałam innego wyjścia jak szukać jakiegoś wulkanizatora w okolicy. Na https://e-laweta.com.pl/wulkanizacja-czeladz-24-h/ znalazłam taką pomoc. Okazali się oni mobilną wulkanizacją, więc podjechali pod wskazany przeze mnie adres i na miejscu naprawili uszkodzenie. Zapisałam sobie ich numer, bo nie wiadomo komu i kiedy przyda się znowu.
Awatar użytkownika
elixa
Posty: 123
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:31

Re: Czy opony wielosezonowe to dobry pomysł?

Post autor: elixa »

Dokładnie, miałam analogiczną sytuację. Więc jak widać takie sytuacje zdarzają się nierzadko. Mnie pomogła wulkanizacja w opolu . Takie rozwiązanie jest naprawdę świetnym rozwiązaniem dla kierowców. Nie trzeba martwić się, w jaki sposób samochód dostarczyć pod zakład wulkanizacyjny.
ODPOWIEDZ