Apteczka domowa

Co koniecznie zabrać ze sobą w podróżnej apteczce? Czego nie może Ci zabraknąć w podróży?
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 69
Rejestracja: 24 kwie 2019, 10:06

Apteczka domowa

Post autor: kasiunia »

Czy macie w domu apteczki z zawartością do pierwszej pomocy i podstawowymi lekarstwami?Myślę ,że większość zawsze coś na proste dolegliwości w domu ma w tym coś do dezynfekcji ran .To bardzo ważne by w przypadku urazu czy skaleczenia zdezynfekować ,ranę by nie wdało się zakażenie. Przy okazji dowiedziałam się jak przecenialiśmy do tej pory wodę utlenioną. pzdr
Awatar użytkownika
Amelka31
Posty: 79
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:41

Re: Apteczka domowa

Post autor: Amelka31 »

To prawda, że w domowej apteczce nie może zabraknąć czegoś do opatrywania i dezynfekcji ran jak spray na rany octenisept. Wiadomo, że w domu najczęściej mamy do czynienia ze skaleczeniami lub otarciami, które muszą być zdecynfekowane aby zapobiec zakażeniom i infekcjom. U mnie zawsze jest coś czym można opatrzyć profesjonalnie rany, bo dzieci niestety nie wiadomo skąd przynoszą ranki małe i duże :)
:)
g00ral
Posty: 60
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:47

Re: Apteczka domowa

Post autor: g00ral »

U mnie podstawą są leki przeciwbólowe. Wiadomo jak to jest - głowa np zaczyna bolec w najmniej spodziewanym momencie. Ja mam jeszze mega problem przy okresie - zawsze mam tak silny ból ze ledwo moge chodzić/ Osatnio odkryłam takie nowe tabsy przecibólowe vemonis femi. Dodatkowo działąją tez rozkurzowo. Juz jedna tabletka stawia mnie ns nogi. Polecsm bo naprawde są skuteczne
Awatar użytkownika
foxi1
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:06

Re: Apteczka domowa

Post autor: foxi1 »

W podróży także trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki , szczególnie na wakacjach w związku z tym apteczka na wakacje z dzieckiem to po prostu konieczność.Na drobne i znane mi sytuacje wiem jak zareagować i nie muszę tracić czasu i pieniędzy by udwać się do lekarza. Ponadto czuję się dużo pewniej jak jestem wyposażona w taką apteczkę i wiedzę na temat pomocy.

blacha cena kg
Awatar użytkownika
rewelacja
Posty: 61
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:37

Re: Apteczka domowa

Post autor: rewelacja »

Moim zdaniem obecnie mamy dostęp do wielu leków i trudno się zdecydować. Ostatnio dowiedziałam się o takiej kuracji: https://www.hempking.eu/category/badani ... ucent-cbd/. W ciągu ostatni kilku lat zainteresowanie produktami, tworzonymi na bazie konopi siewnej, bardzo wzrosło. CBD to obecnie jeden z najlepiej przebadanych składników aktywnych konopi siewnej. Jest jednym z ponad 100 kannabinoidów, czyli naturalnych związków, występujących w Cannabis sativa. Myślę, że warto dowiedzieć się na ten temat więcej.
Awatar użytkownika
PatkaM
Posty: 81
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:44

Re: Apteczka domowa

Post autor: PatkaM »

Jest jak widać kilka rzeczy bez których się nie obejdziecie w domu. Warto być dobrze przygotowanym na różne ewentualności. Tu może zainteresuje was również oferta od https://blikpol.pl/soczewki-kontaktowe-dobor W tej klinice wzroku dopasują wam soczewki, zaproponują leczenie stożka rogówki, zespołu suchego oka.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 133
Rejestracja: 26 gru 2019, 22:30

Re: Apteczka domowa

Post autor: Majka »

Ja jestem zdania że najlepsze na większość dolegliwości zdrowotnych są zioła. Ja od czasu do czasu piję takie herbatki ziołowe i one są skuteczne i bezpieczne - w przeciwieństwie do tabletek i suplementów. Warto mieć według mnie takie herbatki na wyciszenie i poprawę koncentracji https://www.zielnikjagi.pl/ziola-i-mies ... ncentracje tutaj jest ich pod dostatkiem. Warto o siebie dbać,szczególnie że np taki stres bardzo źle wpływa na pracę naszego organizmu
Awatar użytkownika
Kajtek66
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 11:37

Re: Apteczka domowa

Post autor: Kajtek66 »

Uważam że takie środki w domu powinny być zawsze w razie jakiegoś wypadku przy pracy domowej lub innego zdarzenia
Awatar użytkownika
NatalaK
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2020, 12:17

Re: Apteczka domowa

Post autor: NatalaK »

Też zawsze mam dobrze wyposażoną apteczkę w dom, raz na jakiś czas przy wykupowaniu e-recepty w doz robię zapasy takie jak plastry itd.
Mrówka

Re: Apteczka domowa

Post autor: Mrówka »

To co obecnie coraz częściej jest spotykane w domowych apteczkach, to produkty konopne. Żeby więcej się o nich dowiedzieć polecam zajrzeć tutaj - https://konopnysklep.com.pl/smartblog/1 ... US663.html CBD ma mnóstwó różnych korzystnych właściwości, które wpływają na nasz organizm czy skórę. Dlatego warto sobie poczytać o tego typu produktach i sprawdzić, które w nich przydałyby się również u Was.
KaśkaM

Re: Apteczka domowa

Post autor: KaśkaM »

W każdym chyba domu znajduje się apteczka. W każdej zaś apteczce powinny znaleźć się pewne środki medyczne i lekarstwa, których prawdopodobieństwo użycia jest największe. Z pewnością muszą się w niej znaleźć środki opatrunkowe ale i coś na gardło np. neo angin. Ból gardła to dość częsta i nie groźna dolegliwość , więc moim zdaniem wizyta u lekarza jest zbędna - można pomóc sobie samemu.

serwis hp drukarek
Miś88

Re: Apteczka domowa

Post autor: Miś88 »

Myślę tak jak niektórzy poprzednicy ,że w każdym domu powinna znaleźć się domowa apteczka. Przecież nie będziemy biegać do lekarza z byle błahostką czy jakimś tam otarciem. Weźmy dla przykładu taki liszaj u dzieci - spokojnie damy sobie radę same , pod warunkiem ,że będziemy wiedzieć jak to zrobić i będziemy mieć na wyposażeniu octenisept - to sprawdzony w naszym domu lek.
Awatar użytkownika
maj020
Posty: 107
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:59

Re: Apteczka domowa

Post autor: maj020 »

Zawsze dbam o to, aby w mojej apteczce znajdował się Octenisept. Preparat ma bardzo szerokie zastosowanie i zastępuje mi kilka innych preparatów - doskonale radzi sobie przy infekcjach intymnych, bólach gardła i odkażaniu ran, a to tylko kilka z wielu zastosowań.
łudka1

Re: Apteczka domowa

Post autor: łudka1 »

odkąd mam dzieci to moja apteczka jest dużo bardziej bogata, oprocz wspomianych przez was produktów zawsze staram się mieć marimer hipertoniczny, dla dzieciaków wersję baby, ma świetny aplikator, nie ma dużego ciśniena więc nawet dzieciaki dały się latwo przekonać do tego sprayu
Michaś

Re: Apteczka domowa

Post autor: Michaś »

W mojej apteczce domowej nie może zabraknąć ziół leczniczych, które stosuję jako wspomaganie w leczeniu różnych chorób typu przeziębienie, czy lekka niestrawność. W internecie dostępnych jest wiele sklepów internetowych z ofertą różnych ziół. Ja ostatnio trafiłam na stronę https://e-zielarnia.eu. Mają tam bogatą ofertę.
Awatar użytkownika
agata7
Posty: 174
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Apteczka domowa

Post autor: agata7 »

Trudno się z tobą nie zgodzić. Przemyślcie wszystko bardzo dokładnie. Niewątpliwie można w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Wybór jest spory, więc myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie i to niezależnie od posiadanego budżetu. Dodatkowo od czasu do czasu można trafić na fajne promocje.
Żaneta

Re: Apteczka domowa

Post autor: Żaneta »

Dla mnie taka apteczka to po prostu apteczka podróżnika i są w niej a w zasadzie muszą znaleźć się niektóre rzeczy czy lekarstwa. Przede wszystkim w takiej apteczce muszą znaleźć się środki opatrunkowe i dezynfekujące.Od kilku już lat w naszej apteczce znajduję się miejsce na tabletki na gardło https://conagardlo.pl/

lunete hawke
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 316
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:23

Re: Apteczka domowa

Post autor: pieknyolek »

kasiunia pisze: ↑29 lip 2019, 22:32 Czy macie w domu apteczki z zawartością do pierwszej pomocy i podstawowymi lekarstwami?Myślę ,że większość zawsze coś na proste dolegliwości w domu ma w tym coś zagojeni.pl/czy-wiesz-ze/jak-dbac-o-rany-obalamy-mity/ do dezynfekcji ran .To bardzo ważne by w przypadku urazu czy skaleczenia zdezynfekować ,ranę by nie wdało się zakażenie. Przy okazji dowiedziałam się jak przecenialiśmy do tej pory wodę utlenioną. pzdr
U mnie jako leki pierwszej pomocy występują konopie :mrgreen: polecam tego dostawcę: https://dobryskun.pl/medyczna-marihuana

Obrazek
Klaudia52

Re: Apteczka domowa

Post autor: Klaudia52 »

Moja apteczka jest dość spora, lubię mieć zapas podstawowych lekarstw, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą. Zawsze muszę mieć plastry, opatrunki, wodę utlenioną , coś na gorączkę katar i oczywiście lek na gardło Tego ostatniego idzie u mnie w domu najwięcej
ada661

Re: Apteczka domowa

Post autor: ada661 »

Witam, jeżeli chodzi o apteczkę domową, to mi przede wszystkim zależy na skutecznym aerozolu dla dziecka. Bardzo wam polecam spray do nosa Nasic, jest on najbardziej odpowiedni pod tym względem, dobrze odblokowuje zatkany nos, ja jestem bardzo zadowolona.
Dirmaa

Re: Apteczka domowa

Post autor: Dirmaa »

Dzisiaj każdy na pewno szuka produktów, którymi uda się zadbać o swoje zdrowie. Także waporyzatory CBD do suszu są popularne i dużo osób przekonało się do palenia różnego rodzaju ziół. Słyszeliście o tym? Wiem, że produkty cbd są teraz popularne.
ODPOWIEDZ