Czarnogóra - kilka pytań

Gdzie na wakacje? Polecamy najciekawsze miejsca w Europie - miasta, plaże, muzea, restauracje.
Awatar użytkownika
KierowcaBombowca
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:47

Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: KierowcaBombowca »

Cześć, wpadła mi ostatnio w oko Czarnogóra. Piękny kraj, piękne góry, nic tylko pakować się i ruszać. Ale ale, chciałbym zapytać o to jak tam faktycznie jest. Spotkałem się z opiniami, że drogo bo euro i w ogóle... Faktycznie jest? Dodam, że mnie luksusy nie interesują bo i tak cały dzień będę w górach, byle łóżko było. Macie jakieś kontakty do noclegów?
Awatar użytkownika
tatarus
Posty: 71
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:08

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: tatarus »

No słyszałam że tam jest pieknie i też sama się zastanawiałam czy na wakacje tam się nie wybrać ;) ofert sporo ale trafiłam też na czarnogóra wycieczki organizowane przez Wytwórnia Wypraw. Może ciebie tez zainteresuje ta oferta, jeśli nadal chciałabyś pojechac tam na wypoczynek. Możesz zobaczyć w jakich cenach sa obecnie takie wycieczki.
Awatar użytkownika
gabrielXL
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:41

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: gabrielXL »

Moim zdaniem to jest temat dla specjalisty z tej dziedziny... Bez dwóch zdań...
Szczęście: miłe uczucie, wyrastające z obserwacji niedoli innych.
Awatar użytkownika
mafioso8
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:07

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: mafioso8 »

Nie mam za dużo doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
MacDombek
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:30

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: MacDombek »

Mam to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać oraz nic ująć.
Awatar użytkownika
MarekTr
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:27

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: MarekTr »

Popytaj na forach o takiej tematyce. W ten sposób czegoś się dowiesz.
Grunt to mieć w życiu cel.
Awatar użytkownika
mafioso8
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:07

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: mafioso8 »

Tylko nie zapomnij przypadkiem o ubezpieczeniu. Według mnie nie ma lepszej opcji niż tutaj https://www.polisaturystyczna.pl/poradn ... -wycieczke . Cena/jakość jest na bardzo zadowalającym poziomie.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:26

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Mikka »

Wiesz nie wiem czy wybrałabym się tam. Chyba wolę podróżować po Polsce. Jednak co tu, to tu. A właśnie teraz znalazłam całkiem przypadkiem fajny pensjonat nad bałtykiem Maximus Spa w Dziwnówku. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można nie tylko wynająć komfortowe pokoje, ale chociażby i skorzystać z odnowy biologicznej.
Awatar użytkownika
Amelka31
Posty: 79
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:41

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Amelka31 »

My w tym roku jeszcze nie mamy planów urlopowych i wiele już krajów przerobiliśmy. Ale ostetcznie chyba postawimy na wyjazd do Włoch na camping (włochy camping). Jeszcze nigdy w ten sposob nie spędzalismy wakacji i bardzo się do tego pomysłu zapalilismy. Myślę, że będzie to świetna przygoda, której nigdy nie zapomnimy. A do tego sporo zaoszczędzimy nie śpiąc w hotelach i na kwaterach.
:)
Awatar użytkownika
Yotami
Posty: 33
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:47

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Yotami »

Wakacje można spędzić w Polsce. Ciekawych miejsc jest przecież wiele. Gdybyście szukali noclegu to polecam wejść na stronę https://meteor-turystyka.pl/ i się rozejrzeć.
Awatar użytkownika
Alberto
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:53

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Alberto »

Bylem w Czarnogorze pare lat temu. Niby w hotelu nad samym morzem w miejscowosci Tivat...pisze niby bo do morza bylo pare krokow ale nie bylo plazy tylko beton. Dosc drogo juz wtedy bylo, ciekawa Budva mozna samemu kupic bilet na autobus i zwiedzac, tak sa fajne dwa trzy miasta, zatrzesienie Rosjan. W drodze powrotnej wzielismy prom z miejscowosci Bar do Bari..prom brudny i jedno wielkie dziadostwo. Widoki ladne, ale poròwnania nie ma z wloskim wybrzezem Amalfi czy Sorrento. Wyzywienie sniadania i obiadokolacje mielismy w hotelu, obiady na miescie nie jest tanio nawet lody byly drogie.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 316
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:23

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: pieknyolek »

Serdecznie zapraszam na stronę hotele sardynia
Awatar użytkownika
Magda_
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2019, 23:27

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Magda_ »

Cześć,
Dopiero dołączyłam do forum, więc wcześniej nie mogłam odpowiedzieć na pytanie, ale ciekawa jestem czy finalnie zdecydowałeś się wybrać do Czarnogóry? :)
Ja odwiedziłam ten kraj kilka lat temu i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Podobało mi się tam bardziej niż w Chorwacji (być może wybrałam zły region na wyjazd do Chorwacji).
Wracając do tematu Czarnogóry, byłam raczej wypoczynkowo w Budvie i nie chodziłam po górach, ale wycieczka autobusowa po górach zaparła mi dech w piersiach, jest tam naprawdę pięknie :) Polecam również tamtejszą starówkę. Plaże są kamieniste, dlatego jeżeli ktoś planuje pływanie polecam zabrać odpowiednie obuwie do wody, a na plaży leży się zdecydowanie wygodniej na macie do fitnessu niż na ręczniku. :D
Cen nie pamiętam, ale myślę, że od mojej wizyty mogły się zmienić. Uczulam na oszustów w sklepach (źle wydają resztę, dlatego zawsze trzeba przeliczać kwotę, którą wydają).
Awatar użytkownika
PatkaM
Posty: 81
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:44

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: PatkaM »

Ja osobiście nie byłam, jednak kilku moich znajomych tak i raczej sobie chwalili. Cenowo takie wakacje nie wychodzą jakoś bardzo drogo, a Czarnogóra to podobno bardzo ładny kraj. Ja już od jakiegoś czasu nie jeżdżę na wakacje do Polski, kilka razy się na nich sparzyłam, dokładnie to pogoda mi nie dopisała, co jest raczej normalną rzeczą nad morzem bałtyckim. Staram się zawsze ogarnąć jakiś fajny kierunek wakacyjny. Nawet w tym roku jeszcze chce zaliczyć kilka wycieczek, ale to takich na kilka dni. Na stronie www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/par/paryz znalazłam tanie loty do Paryża. Może też zerkniecie sobie na Esky i ich wygodną wyszukiwarkę lotów? Będzie bardzo pomocna.
jonezą

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: jonezą »

Jakiś czas temu na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. Obecnie można znaleźć sporo informacji na ten temat, ale trzeba uważnie sprawdzać, czy dane treści są w pełni wiarygodne. Jeśli chodzi o ten temat, na pewno warto zajrzeć na stronę ... https://migostalboats.com/migostalboats.com/en/
Daga20

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Daga20 »

Ja polecam w takich sytuacjach skorzystać z pomocy biur podróży. Np. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.itaka.itaka ma sporo informacji o danym kraju/miejscu/hotelu i większość odpowiedzi znajdziesz właśnie w takim miejscu. Często z tego korzystam, jak chce zobaczyć np. pogodę w danym miesiącu, albo jakie atrakcje warto zobaczyć. To taka wskazówka na przyszłość, zwłaszcza jak szukasz pomocy w organizacji czy planowaniu wycieczek :) Ogólnie ich aplikacja jest pełna ważnych i wartościowych wskazówek, więc dobrze ją mieć.
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2018, 13:27

Re: Czarnogóra - kilka pytań

Post autor: Marta »

Polecam najmocniej na świecie Chorwację. Jeśli bym była na Waszym miejscu wybrałabym Chorwację albo Turcję ale chyba do Turcji potrzebny jest paszport. Chorwacja przepiękny klimat aż się łezka w oku kręci jak jesteś już z powrotem w Pl, piękne plaże ;)

Zarówno w Chorwacji, jak i w Czarnogórze dobrze jest zastanowić się nad raftingiem. Taki rafting organizowany jest na przyklad przez M canoe.

Niesamowite wrażenia. I przepiękne widoki.
ODPOWIEDZ