Ciekawe miejsca noclegowe

Gdzie na wakacje? Polecamy najciekawsze miejsca w Europie - miasta, plaże, muzea, restauracje.
Awatar użytkownika
Diamencik
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2019, 15:50

Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Diamencik »

Znacie portal https://meteor-turystyka.pl? Korzystaliście kiedyś z takiej wyszukiwarki ofert noclegowych?
Awatar użytkownika
Alberto
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:53

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Alberto »

Jestem wytrwalym podròznikiem od paru dziesiatek lat. Obecnie nie podejmuje juz wielkich podròzy trwajacych conajmniej miesiac, a ograniczam sie do dokladnego zwiedzania jednej prowincji danego regionu. Mam moje miejsca noclegowe do ktòrych chetnie wracam. Polecam zwiedzic piekne miasto Plowdiw w Bulgari, ktòre zachwyca przepiekna staròwka, domy ròznokololorowe, pieknie utrzymane, w stylu pieknej secesji.
Duzy amfiteatr z czasòw rzymskich, niezbyt drogie jedzenie, gorzej natomiast z noclegami, te sa dosc drogie. Komunikacja autobusowa pomiedzy miejszymi miastami funkcjonowala doskonale i byla po przystepnej cenie.
Jesli chce sie uniknac dosc wysokich cen za noclegi w miescie Plowdiw - wystarczy pojechac do miasta Asienowgrad i tam szukac miejsca w hotelu. Mòj znajomy jest wlascicielem dwòch oba trzygwiazdkowe, ceny byla na poziomie hostalu w Plowdiw. W miejscowosci Pomorie bylo swego czasu duzo ogloszen na slupach , ceny noclegow duzo nizsze niz w Zlotych Piaskach czy przepieknym Nesebarze. Tu wynajmuje po dobrych cenach cale mieszkanie z uzywalnoscia kuchni pani Walentyna mòwiaca pieknie po rosyjsku. Byla ona zwiazana ze slowackim biurem podròzy u ktòrego wykupilem u niej pobyt. W trakcie rozmowy okazalo sie, ze ja zaplacilem slono a jej zaplacono grosze.
Musialbym poszukac do niej kontakt jak i do wszystkich innych wiec prosze zawiadomic wczesniej na pryw. Polecam zwiedzic ròwniez Wielkie Tyrnowo z przepiekna dzielnica gdzie wystawjaja prace artysci i gdzie jest mnòstwo kotow- dojazd do W. Tyrnowa dosc trudny, autobusy niestety przyjezdzaja z opòznieniem. Ròwniez i w tym wypadku polecam kontakt prywatny, jesli zobaczycie stojaca w centrum niedaleko od biura informacji turystycznej starsza pania i oferujaca wam mieszkanie w domu z lat 20-ych zdaje sie ulica Christo Botev mozecie go smialo przyjac, ale ja juz 8 lat temu placilem 15 euro za dzien i osobe. Ta pani mòwi tylko po bulgarsku, ale jest niesamowicie uczynna, pokaze, pomoze jak nie ona to siostra mòwiaca po niemiecku i szwagier po rosyjsku. Bylem wzruszony gdy ta pani zaprowadzila nas wieczorem do restauracji i czekala az skonczymy jesc, bo o nas sie po prostu bala, pijani Anglicy bowiem zle zachowywali sie wzgledem turystòw. Proponowalem jej kolacje lub cos do picia, ale odmòwila. Obecnie wynajmuje ciut drozej we Wloszech a warunki mam o wiele lepsze bowiem we Wloszech mam za te cene cale mieszkanie trzypokojowe z aneksem kuchennym z w pelni wyposazana kuchnia balkonami i co najwazniejsze z lazienka .
Placi sie za osobe i dzien, precyzuje, ze w mieszkaniu jest lazienka z wanna a nie dziura w podlodze jak to jest w Bulgari. Jesli kogos by interesowalo to miejsce noclegowe to dodam, ze jest przepieknie polozone w gòrach porosnietych kosodrzewina wsrod palm i roslinnosci sròdziemnomorskiej , ma klimatyzacje, sejf , parkowanie pod domem gratis, idealne dla klientòw zmotoryzowanych. Gdy ktos nie ma samochodu musi polegac na srodkach komunikacji miejskiej pociag i autobus. Autobusy albo zostawiaja przy ulicy glownej, jezdza co pòl godziny, albo podjezdzaja pod sam dom, ale chodza wtedy co dwie godz.
Cena biletu autobusowego 1.20 euro, ale oplaca sie wykupic abonament od poniedzialku do niedzieli.
Odleglosc od glòwnej ulicy okolo 400 m, idzie sie w terenie zamieszkalym, wille, domy, sklepy, kosciol i pizzerie. Polecane miejsce stanowi doskonala baze na wycieczki po Kampani w okolice Wezuwiusza, Pompejow, na wybrzeze Amalfi i Sorrento. W jeden dzien mozecie zwiedzic swiatynie greckie w Paestum i dom rodzinny ojca Pio jakby kogos interesowaly pielgrzymki. Znajduje sie w miescie uniwersyteckim polozonym 7 km od miasta Salerno Miejsce jest czyste i bezpieczne, jest klimatyzacja, ale moim zdaniem niepotrzebna , bo mieszkanie polozone na niewielkim wzniesieniu. Wlascicielem jest pol Polak, niestety nie bardzo mòwi po polsku, ale jesli zadzwonicie pod 00393408072980 uzyskacie informacje w jezyku polskim. Nie szukam portali noclegowych- bo wiele razy patrzac na miejsce wogole nie znam tych miejscowosci, lub wychodzi mi to drozej.Nie szukam tez taniochy za wszelka cene - to nie poplaca, urlop ma byc urlopem, a nie zmarnowanym urlopem .
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 316
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:23

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: pieknyolek »

Bardzo polecam hotele gdzie można grać w golfa na Sardynii
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2018, 13:27

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Marta »

A ja w tym roku byłam na dłuższy weekend w Niemczech, w Bawarii. Super miejsce - Regensburg, Monachium i... Hohenschwangau. Bardzo fajne miasto z najpiękniejszym, jak dotąd widziałam, zamkiem na świecie;) Do zwiedzania wiele komnat, piękne wieżyczki, balkony.

Jeśli miałabym polecić jakieś miejsce na wypoczynek w Polsce, to będą to Bory Tucholskie. Wspaniała atmosfera oraz cudowne miejsce. Noclegi rezerwujcie tutaj
Tleń hotel

Dobry standard oraz pyszna kuchnia.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 86
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:21

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Nastka »

Szukałam właśnie ciekawych miejsc noclegowych w górach i jedyną opcją, która przyciągnęła moją uwagę, są te apartamenty https://www.apart-center.pl/ . Wspaniała prezentacja ich oferty. Wyposażenie pomieszczeń raczej spaniałoby moje wszystkie oczekiwania. Muszę jeszcze skonsultować się z mężem, ale chyba warto pojechać do Zakopanego. Sami zerknijcie na tą ofertę noclegów.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 386
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:39

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Zdzisiek78 »

Bardzo fajne te wszystkie miejsca, które polecacie. Dlatego ja również podzielę się dobrymi namiarami na noclegi https://www.dhapartamenty.pl/ . To apartamenty nad morzem, a dokładnie rejon trójmiasta. Jeśli chcecie wypocząć w komfortowych warunkach i mieć bliski dostęp do atrakcji, to są to doskonałe lokalizacje.
Awatar użytkownika
Romekkk
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:55

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Romekkk »

Jeśli będziecie szukać samochód dla podróży, to doradzam wam ten serw - wypożyczalnia samochodów malaga
Bardzo wygodny i praktyczny, doradzam wszystkim)
Awatar użytkownika
Domisia
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2020, 11:58

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Domisia »

To zależy, gdzie chcesz jechać. Ja ostatnio byłam w górach na nartach we Włoszech. Skorzystałam z tej oferty, https://www.narty-wlochy.pl/.
Awatar użytkownika
enkidu
Posty: 24
Rejestracja: 05 lut 2020, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: enkidu »

Zgadzam się, też bym polecił ;) Sardynia to idealne miejsce na podróż - praktycznie o każdej porze roku, bo sezon jest bardzo długi i jest wiele atrakcji nie tylko podczas wakacji. Najlepsze hotele i atrakcje na Sardynii można znaleźć na blogu: https://sardynia.pl/
pieknyolek pisze: ↑13 sie 2019, 11:26 Bardzo polecam hotele gdzie można grać w golfa na Sardynii
Awatar użytkownika
Ewka9
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:18
Lokalizacja: mazury
Kontakt:

Re: Ciekawe miejsca noclegowe

Post autor: Ewka9 »

Jak najbardziej dzisiaj warto śledzić Portal Edukacyjny Warszawa, bo wtedy można także się wiele dowiedzieć, ale i znaleźć informacje o tym, jak się szkolić i jak podnosić swoje kwalifikacje. Każdy ma możliwość znaleźć szkolenie dla siebie. W jakim kierunku dzisiaj się szkolicie?
mazuryzapolceny.pl
ODPOWIEDZ