Zwiedzanie w Chorwacji

Chorwacja codziennie przyciąga do siebie mnóstwo turystów.  Nic dziwnego, piękna pogoda, ciepła plaża i mnóstwo atrakcji to gwarancja udanego wypoczynku. Jakie miejsca szczególnie są warte uwagi?

Wyspa Hvar – Potocznie zwana Lawendową wyspą. Miejsce, które zachwyci każdego. Jest w niej wszystko czego można oczekiwać będąc na wakacjach. Krystalicznie czysta woda, słońce, przepiękne plaże i zatoki oraz interesujące zabytki. Skąd wzięła się nazwa Lawendowa wyspa? Otóż jest ona porośnięta polami lawendy,które przyciągają wzrok.
Korcula- Następnym miejscem wartym uwagi jest Korcula. Jest ona jedną z najbardziej odwiedzanych wysp. Charakteryzuje się piękną , śródziemnomorską roślinnością. Krajobrazy robią niesamowite wrażenie. Największą zaletą jest piaszczysta plaża- jest to wyjątek, bo w Chorwacji przeważają plaże żwirowe i kamieniste.  Będąc na wyspie warto zwiedzić miasto Korcula. Jest ono jednym z średniowiecznych miast, które najlepiej się zachowały.

Brela – Położona jest na południe od Splitu i północ od Makarskiej. Żwirowa plaża w połączeniu z zielenią i drzewami oliwnymi i piniowymi to idealne warunki na przyjemne spędzenie czasu.  Brela znalazła się na 20 miejscu na liście najpiękniejszych plaż świata. Zlatni Rat-  Miejsce, które budzi szczególny zachwyt turystów znajduje się na wyspie Brac. Można się tam dostać promami. W miejscowości Bol znajduje się Zlatni Rat- fotografowana plaża Chorwacji. Są tam idealne warunki do uprawiania windsurfingu.

Wyspa Galensjak – Potocznie nazywa się ją też Wyspą Zakochanych. Nie jest zamieszkiwana, stanowi własność prywatną. Najlepiej prezentuje się z lotu ptaka.

5 myśli na temat “Zwiedzanie w Chorwacji

  1. Dobrze, że można znaleźć w sieci takie artykuły! Nigdy nie byłem w Chorwacji ale bardzo chętnie się tam wybiorę. Którą część kraju polecacie najbardziej?

  2. Moim zdaniem Chorwacja to jedno z piękniejszych miejsc na wakacje. Zdecydowanie warto tam wybrać się chociaż raz w życiu. Jestem pewna, że zabawa będzie super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *