Kraków jest wyjątkowy

Kraków jest nietuzinkowym miastem i chyba nikogo nie trzeba do tego specjalnie przekonywać. Jego zabytki są skupione w centralnych dzielnicach, co sprawia, że można zwiedzić dużą ich ilość w stosunkowo niedługim czasie. To ułatwia zwiedzanie, ale też sprawia, że rozwijają się niektóre jego formy, które nie umożliwiają pełnego poznania krakowskiej historii czy kultury.

Mowa tu choćby o popularnym zwiedzaniu z pokładu wózka elektrycznego, który przejeżdża po krakowskich ulicach. Codziennie mieszkańcy tego miasta widują ich pełno, także w sezonie zimowym, kiedy to są ogrzewane. Zwiedzając w ten sposób Kraków, można z pewnością zaoszczędzić nieco czasu, ale nie poczuje się tego wyjątkowego klimatu wnętrz zabytków i radości, płynącej z bezpośredniego obcowania z nimi. Wiele jest bowiem w Krakowie zabytków, które z zewnątrz wyglądają niepozornie, ale przy bliższym obejrzeniu, a zwłaszcza przy wejściu do środka nagle nabierają blasku i okazuje się, że najważniejsze ich skarby są ukryte właśnie w środku. Tak można powiedzieć choćby o kościele karmelitów na Piasku czy pobliskim Kościele Zmartwychwstańców na ul. Łobzowskiej. Oba w środku wyglądają niesamowicie i niepowtarzalnie. Dlatego też na zwiedzanie Krakowa warto sobie zarezerwować dobre kilka dni oraz zasięgnąć kompetentnej informacji. Można ją uzyskać w biurach informacji turystycznej albo po prostu szukając jej za darmo w Internecie, co może być wspaniałą przygodą. W ten sposób można wybrać się np. na rodzinny urlop w tym mieście.

6 myśli na temat “Kraków jest wyjątkowy

  1. Też tak myślę 🙂 Za każdym razem kiedy jestem w Krakowie pojawiają się we mnie pozytywne myśli, które tak często nie nawiedzają mnie w mojej miescinie. Mam to szczęście, że w Krakowie mieszka moja ciotka i mogę ją często odwiedzać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *