Wypoczynek w polskich górach

Nadchodzący listopad to szansa na dodatkowy wypoczynek – dzięki ustawowo wolnym dniom możemy pozwolić sobie na weekendowy wyjazd. Jest to znakomita pora roku, by wybrać się w polskie góry, by poznać ich urok i niesamowite piękno.

Dla wytrwałych polecamy wycieczkę w Bieszczady – jesienią połoniny nabierają wspaniałych barw, a oglądanie spokojnego wschodu słońca to niezapomniane wrażenia. To także opcja dla osób, którym niestraszne jest spanie na karimacie, nocleg w schronisku bez prądu czy konieczność rąbania drewna. Mniejsza popularność gwarantuje, że nie spotkamy tłumów na szlaku. Wybierając tak odległe tereny możemy mieć problem z dojazdem, więc warto dokładnie zaplanować wyprawę. Dużą popularnością cieszą się Zakopane i Karpacz – duże miejscowości turystyczne, w których znajdziemy dodatkowe atrakcje również wtedy, gdy kapryśna pogoda uniemożliwi nam wyjście w góry. Pamiętajmy, że należy rozsądnie ocenić swoje siły i stan przygotowania, zamiast porywać się na długie trasy bez odpowiedniego obuwa, sprzętu oraz bez doświadczenia. Niejednokrotnie lepiej jest pozostać w schronisku lub wybrać się z przyjaciółmi na spacer po Krupówkach, zamiast szarżować.

Fani narciarstwa i innych sportów zimowych już niedługo będą mogli oddawać się swojemu szaleństwu, nawet przy braku śniegu – wiele stoków oferuje sztuczne zaśnieżanie. Polskie góry zimą mają wiele uroku – w pięknych ośnieżonych pejzażach zakochuje się wiele osób i coraz większe grono nie wyobraża sobie zimowego wypoczynku bez wizyty w górach.

3 myśli na temat “Wypoczynek w polskich górach

  1. Ja jakoś wolę wypoczywać nad morzem. Pewnie dlatego, że jestem leniuchem i niezbyt chce mi się chodzić po górach, wolę poleżeć 🙂 Wychodzę z założenia że na urlopie się odpoczywa 🙂


    http://davidts24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *