Zabytki Paryża

Paryż to jedno z najpiękniejszych miast Europy i bez wątpienia stanowi on jedno z największych skupisk zabytków na świecie. To co oferuje stolica Francji zachwyca ogromem możliwości, a pierwszy kontakt z miastem może oszołomić.

Podczas zwiedzania tej wspaniałej metropolii wiele osób korzysta z metra, przemieszczając się pomiędzy Luwrem, a Wieżą Eiffla. Jest to dobry sposób przemieszczania się jeżeli na zwiedzanie mamy naprawdę mało czasu i chcemy zobaczyć jedynie najważniejsze symbole tej romantycznej stolicy Europy. Jeżeli tylko dysponujemy większą ilością czasu, lepiej będzie jeżeli wysiądziemy z kolejki i zanurzymy się w miasto. Paryż zaskoczy nas na każdym kroku oferując wspaniałe miejsca, wyjątkowe zabytki oraz niespotykany nigdzie indziej klimat, o których nie zdążyli napisać w przewodnikach, które próbują nas zaciągnąć do miejsc, w które udają się wszyscy turyści. Zwiedzanie wg przewodnika może okazać się dla nas dość monotonne, bo wszystkie najpopularniejsze miejsca Paryża są oblegane, co wiąże się z częstym staniem w kolejce.
Dlatego poza odwiedzeniem Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffla usadowionej w sąsiedztwie Pól Marsowych, czy Muzeum Luwru udajmy się na przechadzkę po tym wspaniałym mieście. Usiądźmy na schodach bazyliki Sacré-Cour , pospacerujmy wzdłuż Sekwany na tyle Katedry Notre-Dame czy poczujmy niesamowitą ciszę oferowaną przez zabytkowy cmentarz Pere-Lachaise. Paryż to wspaniałe miasto i warto poznać je również od strony, której nie spotkacie Państwo w popularnych programach telewizyjnych.

4 myśli na temat “Zabytki Paryża

  1. Byłam w Paryżu milion razy, a nigdy nie wjechałam na Wieżę Eiffela. Nie zawsze najbardziej znane zabytki muszą być dla każdego najciekawsze. Polecam Sacre Coeur, tam też jest piękny widok na miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *